Olle Dahlström, skåp, gesällarbetet, Gävle 1942
Valmis
2015-10-20
153
| Korkein tarjous | 55000 SEK |
| Arviointi | 25 000-30 000 SEK |
OLLE DAHLSTRÖM, skåp, gesällarbete, Gävle 1942, exteriört fanérat i flammig lönn, inredning beståenda av lådor och genombrutet dörrpar samt lönnfack och skrivklaff i jakaranda, höjd 147, 104x48 cm, smärre slitage, originalritning och nyckel medföljer
PROVENIENS
Skåpet har gått i arv i familjen.