Ram, gustaviansk
Closed
2020-12-09
1187
| Sold for | 16000 SEK |
| Estimate | 8 000-10 000 SEK |
RAM, gustaviansk, träskuren dekor och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, krönet med kunglig krona och kartusch med räfflad sköld samt lagerfestonger, äldre glas, medföljer grafiskt blad från 1800-talet föreställande kronprins Karl Johan (1763-1844), yttermått 57 x 46, innermått 43,5 x 38 cm, bladet med skador