Ram, gustaviansk

Ram, gustaviansk
Ram, gustaviansk
Ram, gustaviansk
Ram, gustaviansk
Ram, gustaviansk
Ram, gustaviansk
Ram, gustaviansk
Ram, gustaviansk
Ram, gustaviansk
Ram, gustaviansk

Klubbat för:

16000 SEK

8 000-10 000 SEK

RAM, gustaviansk, träskuren dekor och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, krönet med kunglig krona och kartusch med räfflad sköld samt lagerfestonger, äldre glas, medföljer grafiskt blad från 1800-talet föreställande kronprins Karl Johan (1763-1844), yttermått 57 x 46, innermått 43,5 x 38 cm, bladet med skador

1187

2020-12-09