Sked silver 1600-tal
Closed
2020-06-10
244
| Sold for | 10000 SEK |
| Estimate | 6 000-7 000 SEK |
SKED, oidentifierad mästarstämpel, Sverige 1600-tal, bladet med graverat band, kronknopp med ringar, längd 13,5 cm, vikt 37 g, knoppens övre fasetterade del med ring möjligen senare
PROVENIENS