Sked silver 1600-tal

Sked silver 1600-tal
Sked silver 1600-tal
Sked silver 1600-tal
Sked silver 1600-tal
Sked silver 1600-tal
Sked silver 1600-tal
Sked silver 1600-tal
Sked silver 1600-tal
Sked silver 1600-tal
Sked silver 1600-tal

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

6 000-7 000 SEK

SKED, oidentifierad mästarstämpel, Sverige 1600-tal, bladet med graverat band, kronknopp med ringar, längd 13,5 cm, vikt 37 g, knoppens övre fasetterade del med ring möjligen senare

PROVENIENS

244

2020-06-10