Engelsk skola, Flicka med krus

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

ENGELSK SKOLA
1800-tal
Sydländsk flicka med krus
Monogramsignerad och daterad 1854. Olja på uppklistrad duk, 38 x 32 cm.

PROVENIENS
Kunglig hovleverantör Thomas McLean, Dealer in Works of Art, London

1417

2019-06-12