Brosch 14 k guld och silver

Brosch 14 k guld och silver
Brosch 14 k guld och silver
Brosch 14 k guld och silver
Brosch 14 k guld och silver
Brosch 14 k guld och silver
Brosch 14 k guld och silver

Klubbat för:

7000 SEK

Utropspris

7 000-8 000 SEK

BROSCH, 14 k guld och silver, 1800-talets senare del, fasettslipad akvamarin ca 13 ct, längd 2,7 cm, vikt 8,3 g, akvamarin med hack och repor, nål samt låsögla ej ursprungligt, nål något krokig

1218

2019-06-12