Olle Hjortzberg, Stilleben med ranunklar

Klubbat för:

85000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

OLLE HJORTZBERG
1872-1959
Stilleben med ranunklar och orientalisk keramik
Signerad och daterad Olle Hjortzberg 1950. Olja på pannå, 65,5 x 54 cm.
.
PROVENIENS
Fritzes Kungliga Hovbokhandel, Stockholm

3077

2017-06-08