Linn Fernström, Barnet vid vattenytan
Closed
2017-06-09
4064
| Sold for | Osåld |
| Estimate | 450 000-500 000 SEK |
LINN FERNSTRÖM
född 1974
Barnet vid vattenytan
Utförd 2006. Olja på duk, 170 x 240 cm
PROVENIENS
Lars Bohman Gallery, Stockholm
UTSTÄLLD
Lars Bohman Gallery, Stockholm, "Linn Fernström Målningar 2006-2008", 2008
LITTERATUR
"Linn Fernström - Målningar 2006-2008", Galleri Lars Bohman, 2008, avbildad sid 11