Andy Warhol, Mao Tse-Tung

Andy Warhol, Mao Tse-Tung
Andy Warhol, Mao Tse-Tung
Andy Warhol, Mao Tse-Tung
Andy Warhol, Mao Tse-Tung

Klubbat för:

330000 SEK

Utropspris

300 000-350 000 SEK

ANDY WARHOL
USA 1928-1987
Mao Tse-Tung
Signerad och numrerad med kulspetspenna Andy Warhol A.P. 2/50. Tryckt av Styria Studio, New York (stämpel). Färgserigrafi, 91,4 x 91,4 cm
Signed and numbered with ball-point pen on the reverse. Screenprint in colours.
LITTERATUR
Feldman & Schellmann II.92

228

2015-11-10