Arkiv

Diverse

Vägglampetter i barockstil

Vägglampetter i barockstil

Ikon 1900-tal

Ikon 1900-tal

Ljusstakar Louis Philippe

Ljusstakar Louis Philippe

Portvinsschatull

Portvinsschatull

Ljusstakar Paris förgylld brons

Salladsskål med bestick Gösta Israelsson

Skål med bronsfundament empire-stil

Skuggdockor Java

Skuggdockor Java

Kvarnsten 1700-tal

Kvarnsten 1700-tal

Vas gjutjärn

Vas gjutjärn

Mönsterrullar 17/1800-tal

Mönsterrullar 17/1800-tal

Riddarhjälm

Riddarhjälm