Arkiv

Diverse - Page 19

Piphuvud i skuren rot

Piphuvud i skuren rot

Viktsatser 1800-tal

Viktsatser 1800-tal

Solfjädrar och piphuvuden

Solfjädrar och piphuvuden

Dosor i mässing

Dosor i mässing

Vindflöjel märkt 1666

Vindflöjel märkt 1666

Skålfat tenn

Skålfat tenn

Tennfat

Tennfat

Dekorativ skultur i förgylld brons och porfyr

Parfymflakong benkam lockask

Parfymflakong benkam lockask

Tekanna i järn Kina

Tekanna i järn Kina

Ljusstakar i mässing par

Ljusstakar i mässing par

Skålfat i tenn firma Svenskt Tenn 1932