Färglitografi Max Ernst
Vollendet
2021-05-26
919793
| Höchstes Gebot | 2 000 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
MAX ERNST (Frankrike, 1891-1976), komposition, signerad och numrerad 208/500, bildmått ca 52x43 cm
Serien formgavs till Max Ernst utställningen på Galeries Nationales du Grand-Palais i Paris 1975