Kista 1700-tal
Vollendet
2021-05-12
915640
| Höchstes Gebot | 2 000 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
KISTA, ek, senbarock, bär datering 1772, rikligt skuren dekor, inläggningar, bärhantag av solid mässing, invändigt med låda, höjd ca 72, 134x60 cm
Renoverad och kompletterad, slitage.