Ytterfoder Rörstrand
Vollendet
2021-05-03
911005
| Höchstes Gebot | 1 600 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
RÖRSTRAND, ytterfoder, 1800-talets slut, majolika, polykromt glaserad, undertill märkt, höjd ca 32, diameter 38 cm
Kantlagning, krackeleringar