Karmstolar
Vollendet
2020-12-30
859566
| Höchstes Gebot | 300 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
KARMSTOLAR (4) 1900-talets mitt, stomme i lackad ek, stoppade, med textil klädsel samt pärlspikade, sitthöjd ca 48 cm
Proveniens: Riksbanken
Kraftiga stötmärken på några, ställvis avskavd färg, bruks och åldersrelaterat slitage, några fläckar