Brons
Vollendet
2020-11-25
842535
| Höchstes Gebot | 38 000 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
SKULPTUR, brons, buddha, 1800-tal, sannolikt Tibet, förgylld, längd ca 11 cm
Åldersrelaterat slitage, nött förgyllning, saknar tron