Gräddkanna Johan Stickler Malmö
Vollendet
2020-10-23
829479
| Höchstes Gebot | 850 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, Johan Stickler (1827-1854), Malmö 1829, ciselerad dekor, uppsvängd hänkel, invändigt förgylld, höjd ca 12 cm, vikt 155 g
Smärre stötskador