Anna-Lisa Thomson
Vollendet
2020-12-06
828120
| Höchstes Gebot | 3 800 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
ANNA-LISA THOMSON (1905-1952): Stockholm i vinterskrud, signerad och daterad Anna Lisa Thomson 1941, olja på duk, ca 34x46 cm
PROVENIENS:
Den Maurinska konstsamlingen
Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer