Hänge miniatyrmåler
Vollendet
2020-10-27
826373
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
HÄNGE, silver / 800, 1900-talets första hälft, med miniatyrmåleri förställandes kvinna i profil, hänget med dekor av stiliserade blomsterslingor, höjd 4,5 cm, kedjans längd 41 cm
Mindre bruksslitage, kedjan ej urspungligen tillhörande.