Evald Björnberg
Vollendet
2020-10-24
825316
| Höchstes Gebot | 2 200 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
EVALD BJÖRNBERG (1895-1971): Den blå bussen, monogramsignerad och daterad EB Solna 1937, olja på pannå, ca 41x32,5 cm
Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen