Skåp i 1700-tals stil
Vollendet
2020-10-15
824260
| Höchstes Gebot | 44 000 SEK |
| Schätzwert | 10 000 SEK |
SKÅP i form av kakelugn från 1700-talet, trä, delbart, överdel med två hyllor och underdel med en hylla bakom dörrar, målad dekor av urnor och växter, bredd 88, djup 30, ca höjd 221 cm
Proveniens: Katrinetorps utställning "Svenska Ostindiska Kompaniet", Malmö 2008
Bruksslitage