Skåp i 1700-tals stil

Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil
Skåp i 1700-tals stil

Klubbat för:

44 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKÅP i form av kakelugn från 1700-talet, trä, delbart, överdel med två hyllor och underdel med en hylla bakom dörrar, målad dekor av urnor och växter, bredd 88, djup 30, ca höjd 221 cm

Proveniens: Katrinetorps utställning "Svenska Ostindiska Kompaniet", Malmö 2008

Bruksslitage

824260

2020-10-15