Bordssurtout 1800-tal
Vollendet
2020-10-10
821738
| Höchstes Gebot | 8 600 SEK |
| Schätzwert | 6 000 SEK |
BORDSSURTOUT, 1800-talets andra hälft, empirestil, förgylld brons, spiralformat skaft krönt av lagerkrans, 3 karaffer med förgylld dekor, spegelglas, tassfötter, höjd ca 35,5 cm
Spegelglas med slitage/åldersfläckar