Figuriner sten

Figuriner sten
Figuriner sten
Figuriner sten
Figuriner sten
Figuriner sten
Figuriner sten
Figuriner sten
Figuriner sten
Figuriner sten
Figuriner sten
Figuriner sten
Figuriner sten

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

1 500 SEK

FIGURINER, 15 st, 1900-talets andra hälft, merparten i form av djur, utförda i kalcit ,rosenkvarts, ödla och fisk i bowenit, ametist, lapis lazuli, buddha och lejon i glas, höjd ca 2-8 cm, längd 3,5-16 cm

Smärre slitage

790144

2020-07-08