323 - Rokokobyrå Niclas Korp
Vollendet
2020-08-21
773381
| Höchstes Gebot | 48 000 SEK |
| Schätzwert | 60 000 SEK |
NICLAS KORP (mästare i Stockholm 1771-1800), byrå, stockholmsarbete i rokoko, signerad NK, fanerad i olika träslag, skiva i kalksten, höjd ca 79, 117 x 59 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage