319 - Stol rokoko
Vollendet
2020-08-21
773377
| Höchstes Gebot | 7 000 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
STOL, Louis XVI, skuren bok, målad, bronserade detaljer, textilklädd sits med spiralresårer, 1700-/1800-tal, höjd ca 91, sitthöjd 40 cm, medföljer kudde i samma textil
Slitage, renoverad, ommålad, nutida plyschklädsel