Snapplåsgevär
Vollendet
2020-05-24
766390
| Höchstes Gebot | 2 600 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
SNAPPLÅSGEVÄR / KABYLGEVÄR, nordafrika, 1800-tal, låsbleck med stämplar, läderklädd kolvhals, kolvkappa i ben, längd ca 155 cm
Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar
Bortfall på stock, en skruv saknas, sprickor