Kniv Kauhava
Vollendet
2020-04-18
762521
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
KNIV, Kauhava, 1900-tal, Finland, skaft i konstmaterial, pommel i form av hästhuvud, doppsko i mässing, blad i helstål med graverad dekor, otydligt signerad, slida i läder med dekor, längd ca 19 cm
åldersrelaterat slitage,