Soffa
Vollendet
2020-04-14
760986
| Höchstes Gebot | 1 100 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
SOFFA, 1800-talets slut, genombrutna gavlar med dekor av bl a kottar, svarvade detaljer, lackad ek, stoppad och med senare textilk lädsel, sitthöjd ca 44 samt 239x73 cm
En kotte av på ena gaveln, några fogar lite lösa, bruks och åldersrelaterat slitage