Kannor silver
Vollendet
2020-04-06
756714
| Höchstes Gebot | 1 300 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
MJÖLKKANNA, GRÄDDKANNA, silver, stämplade 1847 resp. 1874, invändigt förgyllda, höjd ca 13,5-13 cm, totalvikt ca 424 g
Åldersrelaterad slitage, oxidering, putsrester, båda står lite ojämnt