Bumling golvlampa
Vollendet
2020-04-04
755846
| Höchstes Gebot | 400 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
ANDERS PEHRSON, "Bumling", golvlampa, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft, brunlackerad plåt och stålrör, höjd ca 120 cm
Ringraster saknas, brukslitage, smärre ytskador