Yrjö Edelmann
Vollendet
2020-03-27
754372
| Höchstes Gebot | 2 200 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
YRJÖ EDELMANN (1941-2016), "Stringed blue ocean", ur mappen "Heaven and ocean", signerad och numrerad, färglitografi, bladstorlek ca 61x44 cm
(Litografierna tryckta i 14 färger hos grafiktryckaren Arne Andersson Sthlm, 2001)
Oramad