Ruskig Ångest diptyk
Vollendet
2020-03-03
744956
| Höchstes Gebot | 850 SEK |
| Schätzwert | 4 500 SEK |
RUSKIG ÅNGEST "Marknad", diptyk, spray på masonit, a tergo signerad och daterad 2010/2020, oramad, ca 184x192 cm
Verket producerades inför publik under Malmö Festivalen 2010 och tillhör serien "Royalfamily goes graffitiabstract". Serien ställdes ut på Örebro Konsthall SubGlobII samma år. 2020 har målningen kompletterats.