Kabinettskåp 1700-tal
Vollendet
2020-01-30
729143
| Höchstes Gebot | 7 200 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
KABINETTSKÅP, ek, 1700-tal, barock, beslag i metall, 15 lådor, på benställning, med draghandtag, höjd ca 104, 50x35 cm
Slitage, senare benställning, renoverat, fanerdelar saknas, en lådbotten läs, beslagen saknar ställvis nitar, dörrarna något slagna