Bruno Liljefors, Fällande gäss i skymningsljus

Klubbat för:

74 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

BRUNO LILJEFORS (1860-1939): Fällande gäss i skymningsljus, signerad B.L., olja på duk fäst på pannå, 29 x 41 cm.

PROVENIENS:Bukowski Auktioner, Internationella höstauktion 1986, katalognr 146

719488

2020-03-08