Soppslevar silver
Vollendet
2019-11-28
707434
| Höchstes Gebot | 2 000 SEK |
| Schätzwert | 2 500 SEK |
SOPPSLEVAR, 3 st, silver, 1800-tal, varav en med svarvat träskaft, bl a Möllenborg, Grönvall, längd ca 37-43 cm, vikt inkl träskaft ca 579 g
Smärre buckla (Möllenborg), lagning vid fäste (Grönwall), träskaftet med färgbortfall