Hjalmar Strååt oljemålning
Vollendet
2019-11-14
701401
| Höchstes Gebot | 800 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
HJALMAR STRÅÅT (1885-1971): Stockholmsmotiv med bogserbåten Jarl, signerad Hj. Strååt, olja på pannå, ca 28x38 cm