Dalahäst Falk

Dalahäst Falk
Dalahäst Falk
Dalahäst Falk
Dalahäst Falk
Dalahäst Falk
Dalahäst Falk
Dalahäst Falk
Dalahäst Falk
Dalahäst Falk
Dalahäst Falk

Klubbat för:

30 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HÄST, Dalarna, vitmålad med polykrom dekor, signerad O Falk (Olof Falk, 1885-1948), höjd ca 18,5 cm
LITTERATUR: Claes Wahréus, "Antika Dalahästar", sid 90-91

Öron och mule med avslag, brukslitage, smärre färgbortfall

693096

2019-10-24