Stolar i gustaviansk stil modell ´Axet´
Vollendet
2019-09-22
679195
| Höchstes Gebot | 900 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
STOLAR, 10 st., betsad bok, gustaviansk stil, modell "Axet" med kopplat spjälknippe, 1900-talets andra hälft, höjd ca 90 cm, sitthöjd ca 45 cm, bredd ca 48 cm
Slitage, repor samt dekorelement saknas delvis