Silverljusstakar Augsburg 1745-1747
Vollendet
2019-09-13
675755
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 20 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, rokoko, sannolikt av Jacob Schieler, Augsburg 1745-1747, vriden form, höjd ca 18 cm, vikt inkl inneslutet stearin ca 490 g
Bucklor, en fot skev, stötskador