Miniatyrrustning 1800-tal
Vollendet
2019-09-15
674289
| Höchstes Gebot | 12 500 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
MINIATYRRUSTNING, 1800-tal, indopersisk, i form av krigare klädd i rustning, bemålad, förgylld och patinerad brons, höjd 45,5 cm
PROVENIENS: Stopalo
Skador, delar saknas