Curt Clemens oljemålning
Vollendet
2019-08-13
667554
| Höchstes Gebot | 1 600 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
CURT CLEMENS (1911-1947): motiv av ånglok med husfasader i fonden, olja på pannå, signerad samt daterad 1939, mått ca 54x65 cm