Bordslampor Gamla Stans Lampverkstad
Vollendet
2019-08-04
666069
| Höchstes Gebot | 5 000 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, jugendstil, Gamla Stans Lampverkstad, bägge med stomme i mässing, lösa kupor i grönt glas, undertill märkta "Gamla Stans Lampverkstad", höjd ca 37 cm
Bruksslitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionerna