Byrå gustaviansk
Vollendet
2019-07-15
661967
| Höchstes Gebot | 4 800 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
BYRÅ, 1800-talets början, gustaviansk, vitbemålad och bronserad, med mässing beslag samt rafflad dekor, 3 lådor, på avsmalande ben, höjd ca 81, 104x54 cm
Slitage, senare målning och bronsering, låsen saknas, märken, repor, ställvis förlust av färg