Matskedar och bordsskedar silver
Vollendet
2019-08-04
660942
| Höchstes Gebot | 2 000 SEK |
| Schätzwert | 2 500 SEK |
MAT- och BORDSSKEDAR, 13 st, silver, spetsig modell med graverad dekor, 1900-talets början, olika danska mästarstämplar, längd 19-22 cm, vikt 635 g
Monogram, visst slitage och bucklor