Slaglåsgevär 1800-tal
Vollendet
2019-06-15
654200
| Höchstes Gebot | 2 000 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-talets andra hälft, dubbelpipigt, bakåtvända lås, halvstock i valnöt med nätskuren kolvhals, längd ca 126 cm
Smärre bortfall på stocken, märken, ena låset håller i spänn i båda lägena