Aron Wangstelius bägare
Vollendet
2019-03-30
629312
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
ARON WANGSTELIUS (Torshälla, aktiv 1752-1794): bägare, silver, godronnerad och konturerad fot, invändigt förgylld, höjd ca 9 cm
Äldre gravyr, mindre bucklor