Bestick silver C M Cohr
Vollendet
2019-03-22
626864
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 10 000 SEK |
C. M. COHR, bestick, 87 delar, silver, Danmark, svenska importstämplar, bestående av: 4 fiskgafflar, 3 fiskknivar, 2 matgafflar, 14 bordsgafflar, 14 bordsknivar, 14 bordsskedar, 13 smörgåsgafflar, 14 smörgåsknivar, salladsbestick, 1 par, sillgaffel, ostkniv, smörkniv, 2 uppläggningsskedar, kaffesked samt moccasked, silvervikt förutom stålblad 2080 g
Slitage