Kista 1700-tal Rättvik
Vollendet
2019-03-21
625676
| Höchstes Gebot | Osåld |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
KISTA, furu, 1700-talets slut, Dalarna, Rättvik, kurbitsmåleri, locket invändigt dekorerat med rosor samt ägarmonogram, beslag i smide, draghandtag, på benställning, höjd ca 43, 97x60 cm, total höjd 75 cm, nyckel medföljer
Slitage, kompletterad, skivan med spricka