Ljusstakar empirstil
Vollendet
2019-03-12
622942
| Höchstes Gebot | 16 500 SEK |
| Schätzwert | 12 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, 19/1800-tal, empirstil, förgylld brons, blybergsporfyr, lösa ljusmanschetter, höjd ca 27 cm
Troligen kompletterade, en ljusmanschett med skada/ojämn, stearinfläckar