Silver smycken
Vollendet
2019-02-26
617690
| Höchstes Gebot | 350 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
SILVER SMYCKEN, 6 st, bestående av: collier prytt med korall samt blå pastesten, armband i filigranarbete med blå pastesten scarabé, brosch i form av en tusensköna, Michelsen, Stockholm, 1953, brosch, rosettformad, Alton Guldvaru, Falköping, 1949, brosch med blå pasteste samt brosch med markasiter, collierslängd ca 65 cm, armbandslängd ca 16.5 cm, broscherslängd ca 3.2-5 cm, totalvikt ca 159 g
Slitage, anlöpning, ställvis repor och bucklor