Svampdosa
Vollendet
2019-02-11
613334
| Höchstes Gebot | 800 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
SVAMPDOSA, silver, 1700-tal, locket med dekor av blomma, invändigt förgylld, otydliga stämplar, diameter ca 5,5 cm, vikt ca 31 g
äldre lagning